Sandvik Coromant AA205-30 19 030 MAS-BT 403 to arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant AA3B05-40 38 061 CAT-V to arbor adaptor
Previous
Sandvik Coromant AA3B05-40 38 061 CAT-V to arbor adaptor
Previous
R 3 033,70
inc. vat
In stock
SKU
5721120
CAT-V to arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CAT-V to arbor adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 69.85mm |
| DCON - Connection Diameter | 19.05mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 38.1mm |
| BD - Body Diameter | 69.8mm |
| LB - Body Length | 19mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 25Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 120001/min |
| WT - Weight Of Item | 3.2kg |
| OAL - Overall Length | 139.9mm |
| OHX - Maximum Overhang | 38.1mm |
| ORDCODE | AA3B05-50 19 038 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG37_C0500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA1AB1_R7500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 4 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | 1"-8 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 22:40:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD/B |
| STDNO - Standard Number | ASME B5.50 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
Write Your Own Review