Sandvik Coromant 392.T63SL70RX-045 HSK to CoroTurn™ SL70 adaptor
Next
Sandvik Coromant 392.T63SL70RF HSK to CoroTurn™ SL70 adaptor
Previous
Sandvik Coromant 392.T63SL70RF HSK to CoroTurn™ SL70 adaptor
Previous
R 10 442,00
inc. vat
In stock
SKU
6078823
HSK to CoroTurn® SL70 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to CoroTurn® SL70 adaptor
| CP - Coolant Pressure | 15000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 48.01mm |
| DCON - Connection Diameter | 63mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 70mm |
| TQ - Torque | 30Nm |
| WT - Weight Of Item | 1.377kg |
| OAL - Overall Length | 102.225mm |
| OHX - Maximum Overhang | 70mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| WF - Functional Width | 11.5mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 70mm |
| WSC - Clamping Width | 70mm |
| ORDCODE | 392.T63SL70RG |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_HSK07_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SLHDSS_C0700_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-06-09 10:51:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | T |
| STDNO - Standard Number | ISO12164-3 |
| Hand | R |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
Write Your Own Review