Sandvik Coromant C6-LC115-130L VDI to Coromant Capto™ clamping unit
Next
Sandvik Coromant C6-DNI-BT85A-I Driven tool holder for BMT-P turrets
Previous
Sandvik Coromant C6-DNI-BT85A-I Driven tool holder for BMT-P turrets
Previous
R 175 180,65
inc. vat
Out of stock
SKU
6144295
Driven tool holder for Mori Seiki machines
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Driven tool holder for Mori Seiki machines
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44mm |
| DCON - Connection Diameter | 63mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 100mm |
| TQ - Torque | 75Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 35001/min |
| WT - Weight Of Item | 38.5kg |
| OAL - Overall Length | 277mm |
| OHX - Maximum Overhang | 100mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| WF - Functional Width | 105mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| LPR - Protruding Length | 160mm |
| OAH - Overall Height | 158mm |
| OAW - Overall Width | 220mm |
| ORDCODE | C6-DNI-MS110A-I |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FLC02CD_C110D_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCS02_C0630_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-04-06 07:58:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-2 |
| Hand | N |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
| RIDOP - Reversed Rotation Direction Output Side | True |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review