Sandvik Coromant A3B27-40 25 085 CAT-V to ISO 9766 adaptor
Next
Sandvik Coromant A3B27-40 16 080 CAT-V to ISO 9766 adaptor
Previous
Sandvik Coromant A3B27-40 16 080 CAT-V to ISO 9766 adaptor
Previous
R 2 098,75
inc. vat
In stock
SKU
6265115
CAT-V to ISO 9766 adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CAT-V to ISO 9766 adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44.45mm |
| DCON - Connection Diameter | 20mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 80mm |
| BD - Body Diameter | 63.5mm |
| LB - Body Length | 80mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 12Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 180001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.215kg |
| OAL - Overall Length | 148.26mm |
| OHX - Maximum Overhang | 80mm |
| LSC - Clamping Length | 51.5mm |
| ORDCODE | A3B27-40 20 080 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_SKG37_C0400_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CYLISO_G2000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 7 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| DCPS - Data Chip Provision Size | 2 |
| CRKS - Connection Retention Knob Thread Size | 5/8"-11 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 23:08:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | AD/B |
| STDNO - Standard Number | ASME B5.50 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | True |
| BBD - Balanced By Design | True |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
Write Your Own Review