Sandvik Coromant SI-CTLHOR-05102 Top Lok boring bar for grooving
Next
Sandvik Coromant SI-CTLHOL-12143 Top Lok boring bar for grooving
Previous
Sandvik Coromant SI-CTLHOL-12143 Top Lok boring bar for grooving
Previous
R 8 127,05
inc. vat
Out of stock
SKU
5749393
Top Lok boring bar for grooving
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok boring bar for grooving
| DCON - Connection Diameter | 50.8mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 406.4mm |
| BD - Body Diameter | 50.8mm |
| WT - Weight Of Item | 5.92kg |
| OAL - Overall Length | 406.4mm |
| OHX - Maximum Overhang | 127mm |
| LSC - Clamping Length | 279.4mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| DMIN - Minimum Bore Diameter | 69.85mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| OHN - Minimum Overhang | 69.15mm |
| WF - Functional Width | 34.925mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 11.5062mm |
| H - Shank Height | 46.99mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 6.35mm |
| W1 - Insert Width | 6.477mm |
| ORDCODE | SI-CTLHOL-16164 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLF3_S2000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 23:26:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CL4R_1 |
| Hand | L |
| MIID - Master Insert Identification | TLG-4250R |
| SSC - Insert Seat Size Code | 4 |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant R216F-25 60 E-L P20A CoroMill™ 216F ball nose insertR 1 777,90 inc. vat -
Sandvik Coromant R216-32C3-070 CoroMill™ 216 ball nose milling cutterR 10 239,60 inc. vat -
Sandvik Coromant R216F-08 24 E-L 1010 CoroMill™ 216F ball nose insertR 1 099,40 inc. vat -
Sandvik Coromant R216F-25 60 E-L 1010 CoroMill™ 216F ball nose insertR 1 964,20 inc. vat
Write Your Own Review