Sandvik Coromant SL-D32-32NF Cylindrical shank with flat to CoroTurn™ SL adaptor
Next
Sandvik Coromant SL-D24-32NF Cylindrical shank with flat to CoroTurn™ SL adaptor
Previous
Sandvik Coromant SL-D24-32NF Cylindrical shank with flat to CoroTurn™ SL adaptor
Previous
R 11 290,70
inc. vat
In stock
SKU
6038534
Cylindrical shank with flat to CoroTurn® SL adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Cylindrical shank with flat to CoroTurn® SL adaptor
| CP - Coolant Pressure | 7000000Pa |
|---|---|
| DCON - Connection Diameter | 40mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 304.8mm |
| TQ - Torque | 17Nm |
| WT - Weight Of Item | 2.52kg |
| OAL - Overall Length | 325mm |
| OHX - Maximum Overhang | 152.4mm |
| LSC - Clamping Length | 254.8mm |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 90deg |
| OHN - Minimum Overhang | 50mm |
| WF - Functional Width | 5.9mm |
| HF - Functional Height | 0mm |
| H - Shank Height | 35mm |
| LPR - Protruding Length | 325mm |
| ORDCODE | SL-D24-40NF |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CYLF3_S1500_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_SLHDSS_C0400_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 1 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-21 01:08:00.000 |
| Hand | N |
| DPC - Damping Property | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant C8-391.05C-27 090 Coromant Capto™ to arbor adaptorR 7 066,75 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-391.05C-27 080 Coromant Capto™ to arbor adaptorR 6 473,35 inc. vat -
Sandvik Coromant C6-391.05C-22 080 Coromant Capto™ to arbor adaptorR 6 473,35 inc. vat
Write Your Own Review