Sandvik Coromant TLR-3062L H13A Top Lok insert for profiling
Next
Sandvik Coromant TLR-3047R H13A Top Lok insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant TLR-3047R H13A Top Lok insert for profiling
Previous
R 717,60
inc. vat
In stock
SKU
5753415
Top Lok insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Top Lok insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 8.4g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 10deg |
| RE - Corner Radius | 1.1938mm |
| Insert Thickness | 8.7376mm |
| CW - Cutting Width | 2.3876mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.0254mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.0254mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 3.81mm |
| W1 - Insert Width | 4.953mm |
| ORDCODE | TLR-3047R 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 11:14:00.000 |
| Hand | R |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 5 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 3 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CL3R_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 725-160Q40-21M CoroMill™ 745 face milling cutterR 29 008,75 inc. vat -
Sandvik Coromant 725-125Q40-21H CoroMill™ 745 face milling cutterR 28 173,85 inc. vat -
Sandvik Coromant 725-125Q40-21M CoroMill™ 745 face milling cutterR 22 482,50 inc. vat -
Sandvik Coromant 725-160Q40-21H CoroMill™ 745 face milling cutterR 35 027,85 inc. vat -
Sandvik Coromant A725-102R38-21M CoroMill™ 745 face milling cutterR 16 680,75 inc. vat -
Sandvik Coromant A725-076R25-21H CoroMill™ 745 face milling cutterR 17 514,50 inc. vat
Write Your Own Review