Sandvik Coromant WNMG 06 04 12-WM 2015 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant WNMG 08 04 04-MF 1125 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant WNMG 08 04 04-MF 1125 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 233,45
inc. vat
In stock
SKU
5756462
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 10g |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 12.7mm |
| RE - Corner Radius | 0.3969mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 5.156mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 8.2873mm |
| L - Cutting Edge Length | 8.6873mm |
| ORDCODE | WNMG 08 04 04-MF 2015 |
| CHANGEDATE | 2021-12-17 19:56:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | W |
| SSC - Insert Seat Size Code | 08 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_WN0804_1 |
| Grade | 2015 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | MF |
| CEDC - Cutting Edge Count | 6 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 880-D2700L32-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 545,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2700L32-05 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 11 931,25 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2750L32-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 9 545,00 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D2700L32-04 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 10 976,75 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D4900L40-02 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 12 222,20 inc. vat -
Sandvik Coromant 880-D4900L40-03 CoroDrill® 880 indexable insert drillR 12 865,05 inc. vat
Write Your Own Review