Sandvik Coromant C6-391.10-32 025 Coromant Capto™ to side and face mill arbor adaptor
Next
Sandvik Coromant C5-391.19-12 075 Coromant Capto™ to shrink fit chuck
Previous
Sandvik Coromant C5-391.19-12 075 Coromant Capto™ to shrink fit chuck
Previous
R 5 394,65
inc. vat
In stock
SKU
5729931
Coromant Capto® to side and face mill arbor adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Coromant Capto® to side and face mill arbor adaptor
| CP - Coolant Pressure | 8000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 44mm |
| DCON - Connection Diameter | 38.1mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 24.9936mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 25mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 220Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 50001/min |
| WT - Weight Of Item | 1529.2g |
| OAL - Overall Length | 62.9936mm |
| OHX - Maximum Overhang | 24.9936mm |
| LSC - Clamping Length | 60mm |
| ORDCODE | C6-A391.10-38 025 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_CCS01_C0630_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_FDA21_S1500_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 3 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 1 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 22:51:00.000 |
| STDNO - Standard Number | ISO26623-1 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
| NROTF - Non Rotating Functionality | False |
| RTOF - Rotating Functionality | True |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-C5-T-20-046 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 10 015,35 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C4-T-20-058 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 9 017,15 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C5-T-12-040 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 9 017,15 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C4-T-12-042 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 9 017,15 inc. vat
Write Your Own Review