Sandvik Coromant N151.2-A125-30F-P CD10 T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Next
Sandvik Coromant N151.2-A125-30-5P 4225 T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Previous
Sandvik Coromant N151.2-A125-30-5P 4225 T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Previous
R 603,75
inc. vat
In stock
SKU
5736805
CoroCut® 1-2 insert for profiling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 insert for profiling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 8.2g |
| RMPX - Maximum Ramping Angle | 90deg |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| RE - Corner Radius | 3.175mm |
| Insert Thickness | 4.35mm |
| CW - Cutting Width | 6.35mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.05mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.05mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 22mm |
| APMX - Depth Of Cut Maximum | 3mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.1mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.1mm |
| LIG - Insert Gauge Length | 25.2mm |
| ORDCODE | N123J2-0635-RM 1125 |
| CHANGEDATE | 2022-09-07 13:18:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 9 |
| SSC - Insert Seat Size Code | J |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CCJ2_1 |
| Grade | 1125 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | RM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 2 |
Write Your Own Review