Sandvik Coromant N151.2-300-30-4P H13A T-Max™ Q-Cut insert for profiling
Next
Sandvik Coromant N151.2-300-25-4U H13A T-Max™ Q-Cut insert for undercutting
Previous
Sandvik Coromant N151.2-300-25-4U H13A T-Max™ Q-Cut insert for undercutting
Previous
R 442,75
inc. vat
In stock
SKU
5737185
T-Max® Q-Cut insert for undercutting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® Q-Cut insert for undercutting
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 1.5g |
| BAMS - Machine Side Body Angle | 0deg |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| RE - Corner Radius | 1.5mm |
| Insert Thickness | 6.787mm |
| CW - Cutting Width | 3mm |
| CWTOLL - Cutting Width Lower Tolerance | -0.02mm |
| CWTOLU - Cutting Width Upper Tolerance | 0.02mm |
| REL - Corner Radius Left | 1.5mm |
| RER - Corner Radius Right | 1.5mm |
| RETOLL - Corner Radius Lower Tolerance | -0.02mm |
| RETOLU - Corner Radius Upper Tolerance | 0.02mm |
| ORDCODE | N151.2-300-25-4U 235 |
| CHANGEDATE | 2022-06-23 10:20:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 7 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 25 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_CB2G25_1 |
| Grade | 235 |
| COATING | CVD TiCN+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | 4U |
| CEDC - Cutting Edge Count | 1 |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review