Sandvik Coromant LF123M120-93B1 CoroCut™ 1-2 blade for parting
Next
Sandvik Coromant LF123M100-45B1 CoroCut™ 1-2 blade for parting
Previous
Sandvik Coromant LF123M100-45B1 CoroCut™ 1-2 blade for parting
Previous
R 8 921,70
inc. vat
Out of stock
SKU
5954911
CoroCut® 1-2 blade for parting
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroCut® 1-2 blade for parting
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| LF - Functional Length | 300mm |
| TQ - Torque | 4.5Nm |
| WT - Weight Of Item | 1.864kg |
| OAL - Overall Length | 300mm |
| OHX - Maximum Overhang | 120mm |
| KAPR - Tool Cutting Edge Angle | 90deg |
| BAWS - Workpiece Side Body Angle | 0deg |
| OHN - Minimum Overhang | 83mm |
| WF - Functional Width | 9.63mm |
| HF - Functional Height | 93.472mm |
| GAMO - Orthogonal Rake Angle | 0deg |
| LAMS - Inclination Angle | 0deg |
| Insert Thickness | 7.05mm |
| H - Shank Height | 101.6mm |
| CW - Cutting Width | 11mm |
| CDX - Cutting Depth Maximum | 120mm |
| ORDCODE | RF123M120-93B1 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_PMC012_C093L_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2021-12-20 21:59:00.000 |
| MTP - Clamping Type Code | C |
| CUTINT_MASTER - Part 2 Of Cutting Item Interface Identifiers | WCOR_CCM1_1 |
| Hand | R |
| MIID - Master Insert Identification | N123M1-1100-0008-GM |
| SSC - Insert Seat Size Code | M |
| CICT - Cutting Item Count | 1 |
| NROTF - Non Rotating Functionality | True |
| RTOF - Rotating Functionality | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant 930-C8-P-12-155 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 17 205,15 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-I40-HD-20-097 ISO 7388-1 to CoroChuckâ„¢ 930R 10 206,25 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-I50-HD-20-083 ISO 7388-1 to CoroChuckâ„¢ 930R 11 738,05 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C8-P-20-245 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 19 551,15 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C8-P-20-165 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 17 205,15 inc. vat -
Sandvik Coromant 930-C8-P-12-205 Coromant Capto™ to CoroChuckâ„¢ 930R 18 768,00 inc. vat
Write Your Own Review