Sandvik Coromant 260-425M-1 Support body Support body
Next
Sandvik Coromant SL-40 12-32-QC CoroTurn™ SL to CoroTurn™ SL quick change adaptor
Previous
Sandvik Coromant SL-40 12-32-QC CoroTurn™ SL to CoroTurn™ SL quick change adaptor
Previous
R 74 608,55
inc. vat
Out of stock
SKU
5757497
Support body
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
Support body
| DCON - Connection Diameter | 452.6mm |
|---|---|
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 80mm |
| BD - Body Diameter | 472.4mm |
| LB - Body Length | 61mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| WT - Weight Of Item | 77.5kg |
| OAL - Overall Length | 80mm |
| OHX - Maximum Overhang | 80mm |
| DBC - Diameter Bolt Circle | 177.8mm |
| ORDCODE | 260-450M-1 |
| ADINTMS - Adaptive Interface Machine Direction | M_FDA1C8_G6000_1 |
| ADINTWS - Adaptive Interface Workpiece Direction | W_CCM01_H5000_1 |
| CNSC - Coolant Entry Style Code | 0 |
| CXSC - Coolant Exit Style Code | 0 |
| BMC - Body Material Code | 1 |
| CHANGEDATE | 2022-07-05 10:06:00.000 |
| STDLET - Standard Letter | C |
| STDNO - Standard Number | ISO6462 |
| DPC - Damping Property | False |
| DCP - Data Chip Provision | False |
| BBD - Balanced By Design | False |
More from Sandvik Coromant
Write Your Own Review