Sandvik Coromant WNMG 06 04 12-PM 4335 T-Max™ P insert for turning
Next
Sandvik Coromant TNMG 22 04 16-PM 4335 T-Max™ P insert for turning
Previous
Sandvik Coromant TNMG 22 04 16-PM 4335 T-Max™ P insert for turning
Previous
R 212,75
inc. vat
In stock
SKU
7080852
T-Max® P insert for turning
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
T-Max® P insert for turning
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 0.005kg |
| AN - Clearance Angle Major | 0deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 9.525mm |
| RE - Corner Radius | 0.7938mm |
| Insert Thickness | 4.7625mm |
| D1 - Fixing Hole Diameter | 3.81mm |
| LE - Cutting Edge Effective Length | 5.7155mm |
| L - Cutting Edge Length | 6.5155mm |
| ORDCODE | WNMG 06 04 08-PM 4335 |
| CHANGEDATE | 2022-09-23 16:34:00.000 |
| Hand | N |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 2 |
| SC - Insert Shape Code | W |
| SSC - Insert Seat Size Code | 06 |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MISO_WN0604_1 |
| Grade | 4335 |
| COATING | CVD TiCN+Al2O3+TiN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | PM |
| CEDC - Cutting Edge Count | 6 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant RAG151.32-32S-25 T-Max™ Q-Cut boring bar for groovingR 5 188,80 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG151.32-32S-50 T-Max™ Q-Cut boring bar for groovingR 5 188,80 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG151.32-16M-20 T-Max™ Q-Cut boring bar for groovingR 2 950,90 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG151.32-32S-40 T-Max™ Q-Cut boring bar for groovingR 5 188,80 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG151.32-16M-25 T-Max™ Q-Cut boring bar for groovingR 2 950,90 inc. vat -
Sandvik Coromant RAG151.32-32S-30 T-Max™ Q-Cut boring bar for groovingR 5 188,80 inc. vat
Write Your Own Review