Sandvik Coromant DS20-0708-P-L5W 4324 CoroDrill® DS20 insert for drilling
Next
Sandvik Coromant DS20-0608-C-L5 H13A CoroDrill® DS20 insert for drilling
Previous
Sandvik Coromant DS20-0608-C-L5 H13A CoroDrill® DS20 insert for drilling
Previous
R 380,65
inc. vat
In stock
SKU
7549984
CoroDrill® DS20 insert for drilling
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
CoroDrill® DS20 insert for drilling
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
|---|---|
| WT - Weight Of Item | 12g |
| AN - Clearance Angle Major | 7deg |
| IC - Inscribed Circle Diameter | 17.46mm |
| RE - Corner Radius | 0.35mm |
| Insert Thickness | 3.9mm |
| GAN - Insert Rake Angle | 0deg |
| ORDCODE | DS20-0608-C-M7 1344 |
| CHANGEDATE | 2022-04-06 05:04:00.000 |
| Hand | R |
| IFS - Insert Mounting Style Code | 3 |
| SSC - Insert Seat Size Code | 06C |
| CUTINT_SIZESHAPE - Insert Size And Shape | MCOR_DQ0608C_1 |
| Grade | 1344 |
| COATING | PVD TiAlN |
| SUBSTRATE | HC |
| CBMD - Chip Breaker Manufacturer's Designation | M7 |
| INSUC - Insert Usage Code | C |
| CEDC - Cutting Edge Count | 4 |
| WEP - Wiper Edge Property | False |
More from Sandvik Coromant
-
Sandvik Coromant RAG151.32-20Q-20 T-Max™ Q-Cut boring bar for groovingR 3 615,60 inc. vat
Write Your Own Review