Sandvik Coromant A392.41020-63 31 105B HSK to Weldon adaptor
Next
Sandvik Coromant A327-16B60EC-14 Weldon to CoroMill™ 327 adaptor
Previous
Previous
SKU
HSK to Weldon adaptor
Reliable nationwide shipping
Delivery in 4 - 5 days
HSK to Weldon adaptor
| CP - Coolant Pressure | 2000000Pa |
|---|---|
| DFC - Functional Diameter | 48.01mm |
| DCON - Connection Diameter | 25.4mm |
| KAP - Kappa (z-axis Rot) | 0deg |
| LF - Functional Length | 105.0036mm |
| BD - Body Diameter | 63mm |
| LB - Body Length | 105mm |
| BHTA - Body Half Taper Angle | 0deg |
| TQ - Torque | 25Nm |
| RPMX - Rotational Speed Maximum | 205001/min |
| WT - Weight Of Item | 1.9kg |
| OAL - Overall Length | 137.004mm |
| OHX - Maximum Overhang | 105.0036mm |
| LSC - Clamping Length | 60mm |